דעה: גסיסתה של כת המאמינים בכלכלת סין

שחיתות-חובות-בועת נדל”ן? את כת המאמינים זה לא מעניין

סין

המשקיעים לא עיוורים למצב. הם פשוט מתעלמים ממנו – צילום: cc by MacQ, flickr

לתושבי הונג קונג היסטוריה ארוכה של חוסר אמון בסין. עיר זו, אחרי הכול, הייתה מושבה של האימפריה הבריטית במשך יותר מ-100 שנה, ונמצאת תחת השלטון הסיני רק 15 שנה.

בהונג קונג נדיר למצוא דעות שליליות על בריטניה (משום שלרוב התושבים אין כל מושג על התקופה ההיא), אבל בהחלט אפשר לשמוע בה המון דברים רעים על סין, במיוחד על המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס). חלק מתושבי הונג קונג פשוט לא נותנים בה אמון. אחד הדברים המעניינים הוא הספקות של תושבי הונג קונג לגבי עוצמתה הכלכלית של סין ולגבי יכולתה של האליטה הפוליטית שלה לנהל את הכלכלה.

בטרם העברת השלטון, הונג קונג הייתה עיר עשירה בעוד שסין הייתה מדינה ענייה מאוד, מטונפת ופרימיטיבית יחסית. בעבר, תושבי הונג קונג נהגו לנסוע לסין כדי לרכוש מוצרים זולים במיוחד. כיום, המצב התהפך: תושבי סין נוסעים להונג קונג כדי לקנות מוצרים יקרים במיוחד. מקומות שבעבר שימשו בסין כחוות חקלאיות, מלאות כעת בבניינים מודרניים. התשתיות בערים הגדולות משתפרות, ולעתים רמתן עוברת אף את רמת התשתיות של הונג קונג.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!