רופא סיני מודה כי ביצע קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג

ההודאה מצטרפת לשורה ארוכה של עדויות שנאספו לאורך שנים ופורסמו ב”אפוק טיימס”

קצירת איברים

וואנג לי-ג’ון מצולם בעת שמתדרך מפקדי צבא במעבדה הרפואית שלו בעיר ג’ין-ג’ואו שבמחוז ליאו-נינג. וואנג נמצא כעת תחת חקירה לאחר שניסה לבקש מקלט מדיני בקונסוליה האמריקנית

צ’ן רונג-שאן, מנהל מחלקת האורולוגיה בבית חולים צבאי בעיר ג’ין-ג’ואו, הודה כי הסיר איברים פנימיים מגופם של אסירים פוליטיים, חלקם מתרגלי פאלון גונג. קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג בסין היא במוקד עיסוקם של כמה חוקרים שונים, והיא נחשפה בהדרגה לציבור החל מסוף 2005 בסדרת כתבות שפורסמו באפוק טיימס.

צ’ן אמר את הדברים בשיחת טלפון שניהל עם חוקר מטעם הארגון העולמי לחקר רדיפת הפאלון גונג (WOIPFG), שהציג עצמו בפני צ’ן בתור איש "צוות חקירה בין-מחלקתי מיוחד" שהוקם כדי לחקור את פרשת וואנג לי-ג’ון.

פרשת וואנג לי-ג’ון התפוצצה ב-6 בפברואר השנה, כאשר וואנג, לשעבר מפקד משטרת העיר צ’ונג-צ’ינג ויד ימינו של בו שי-אי, פוליטיקאי בכיר בסין שהיה מועמד לתפקיד סגן ראש הממשלה, נמלט לקונסוליה האמריקנית והעביר לעובדי הקונסוליה מסמכים המפרטים את פשעיו של יד ימינו בו שי-לאי ושל אשתו גו קאי-לאי. לאפוק טיימס נודע כי וואנג אף העביר מידע על קצירת האיברים. וואנג הוסגר חזרה לרשויות המפלגה הקומוניסטית, ומאז הוא נמצא תחת חקירה. לא ברור מה יהיה גורלו, אך שמועות רומזות שהוא יעמוד למשפט בעוון בגידה.

להלן חלק מהשיחה בין החוקר לבין צ’ן:

חוקר: "וואנג [לי ג’ון] ציין כי חלק מתורמי האיברים שלך היו אסירים מתרגלי פאלון גונג. האם זה נכון?"

צ’ן: "הדבר אושר על ידי בית המשפט".

החוקר שאל שוב האם הדבר אושר על ידי בית משפט, וצ’ן אישר זאת.

כאשר החוקר שאל שאלה נוספת בניסיון לדלות פרטים נוספים על מקום הימצאם של מתרגלי פאלון גונג שאיבריהם צפויים להיקצר מהם, ענה צ’ן בהיסוס: "אומר לך, כלומר, אני אומר, אל תדבר, אל תשאל אותי על כך עכשיו, אוקיי? […] אם אתה חייב לשאול, יותר טוב שתפנה למחלקה הפוליטית של בית החולים, אוקיי? […] לנו אנשי הצבא יש קוד משמעת, ישנם דברים שכדי לדבר עליהם יש לפנות למחלקה הפוליטית, ולבקש מהם שיתקשרו אלי".

החוקר וצ’ן המשיכו להתדיין במשך כדקה נוספת עד שצ’ן ניתק את השיחה.

הפעיל "מרכז פסיכולוגי"

זו אינה ההודאה הטלפונית הראשונה בדבר קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג. עשרות שיחות קודמות שבהן מודים אנשי המפלגה הקומוניסטית בביצוע הפשע הוקלטו והן זמינות להאזנה באתר ארגון WOIPFG. השיחות בוצעו על ידי חוקר ארגון WOIPFG שקולו עוות כדי למנוע את זיהויו בעתיד.

חוקרי הארגון סימנו לאחרונה את צ’ן משום שעבד עם וואנג לי-ג’ון במסגרת "פרויקט מחקר" הקשור להשתלות איברים. ידוע כי וואנג ניהל ניהל "מרכז מחקר פסיכולוגי" בעיר ג’ין-ג’ואו (בה עובד הרופא צ’ן). בנאום שנשא ב-2006 הודה וואנג כי ביצע שם השתלות איברים וניסויים נוספים בהקשר זה.

בספטמבר 2006 הוענק לו "פרס מיוחד" על תרומתו מטעם "הקרן למדע טכנולוגיה גואנג-הואה". קרן זו, על פי אתר האינטרנט שלה, היא ארגון צדקה המקדם מחקר מדעי, וכפופה ישירות לליגת הנוער הקומוניסטית, שהיא אחד מארגוני המפלגה האחראים לגיוס כוח אדם ולהפצת דוקטרינת המפלגה בקרב אנשים צעירים. בטקס קבלת הפרס אמר וואנג כי השתתף באלפי השתלות איברים שבוצעו במעבדת המחקר.

מומחים לנושא, ביניהם איתן גוטמן, עיתונאי שמחקרו מתמקד בפרקטיקות של השתלות איברים הנהוגות בסין, ודיוויד מטאס, עורך דין שהיה חוקר-שותף בדו"ח בנושא, משוכנעים שהאסירים היו בחיים בעת שאיבריהם הפנימיים הוסרו מגופם, וככל הנראה נפטרו במהלך עקירת האיברים. גוטמן ומטאס סבורים שחלק ניכר מאלפי האיברים שנקצרו הגיעו מגופם של מתרגלי פאלון גונג.

שיתוף פעולה מפוקפק

מחלקתו של צ’ן בבית חולים מס’ 205 עסקה בפיתוח "מחקר חשוב בנושא אנטומיה ללא-טראומה באזור אסיה-פסיפיק", כך לפי הארגון העולמי לחקר רדיפת הפאלון גונג. מי שידע על המחקר ופיקח עליו היה וואנג.

בשיחת הטלפון התבקש צ’ן לאשר את שיתוף הפעולה עם וואנג, וכך אכן עשה. ד"ר טורסטן טריי, עורך-שותף של הספר State Organs העוסק בנושא השתלות האיברים בסין, אומר כי לדעתו שיחת הטלפון וההודאה אמינות, ומשתלבות בתמונה הרחבה יותר.

"כאשר ד"ר צ’ן מתייחס לבית המשפט שאישר את נטילת האיברים ממתרגלי פאלון גונג, הוא למעשה מציין שקצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג מתבצעת באישור הממשל, שכן מוסדות המדינה ובתי המשפט מעורבים בתהליך האישור", אמר ד"ר טריי לאחר שהוצג בפניו התעתיק של שיחת הטלפון.

"אנשים החיים תחת השלטון הקומוניסטי מפחדים מאוד בדרך כלל לעשות שגיאה, משום שהיא עשויה להוביל לתוצאות פטאליות", הוא מסביר. ולכן, הוא טוען שהודאתו של צ’ן היא "אישור כפול ומכופל" לפרקטיקה של קצירת איברים. ד"ר טריי טוען גם שהעובדה שהשלטון מעורב בנעשה, מלמדת שקצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג לא בוצעה על ידי ארגונים מחתרתיים או קומץ רופאים, "אלא בידיעה מלאה ובאישור המדינה". לדבריו, גופי בריאות בין-לאומיים כגון ארגון הבריאות העולמי (WHO) וההסתדרות הרפואית העולמית צריכים לחקור את רישומי בית המשפט שלפיהם אושרה אספקת איברים ממתרגלי פאלון גונג חיים לאנשים כמו וואנג לי-ג’ון וצ’ן רונג-שאן.

ד"ר טריי מציין גם מחקר אחר שבו עסקו צ’ן ו-וואנג, בנושא "השתלת איברים בעקבות הזרקת סמים", שעסק בין השאר בניסויים בבני אדם. ד"ר טריי מציין כי במחקר "מתרגלי פאלון גונג היו נתונים להזרקת תרופות, ולאחר הזרקת התרופות, ייתכן שהאיברים הוסרו בעוד הקרבנות בחיים".

שיחת טלפון נוספת

ב-13 ביוני 2012, חוקרת נוספת התקשרה לצ’ן, והתחזתה למזכירתו של וואנג ג’יאה. וואנג ג’יאה שימש בעבר כמנהל בי"ח 205, וכיום משמש בתור סגן שר הבריאות של מחלקת הלוגיסטיקה המשותפת בבסיס הצבאי בעיר שן-יאנג.

"המנהל לשעבר מבקש ממני להעביר לך הודעה", אמרה החוקרת: "לא משנה איזו מחלקה מפקחת תבוא לחקור את הסרת האיברים ממתרגלי פאלון גונג לצורך השתלות איברים, אסור לך לחשוף שום סוד. האם תוכל לעשות זאת?", אמרה לו.

"כן, כן, כן", אמר צ’ן. "רק לשים לב שלא לדבר על כך בחוסר זהירות והכול יהיה בסדר, נכון?"

עבודתו של צ’ן זכתה בעבר להכרה. ב-23 במאי 2006, פרסם העיתון הכלכליLiaoxi Economic Daily מאמר שכותרתו "עיסוקו האצילי של רופא צבאי". במאמר נכתב: "צ’ן רונג-שאן, מנהל מחלקת האורולוגיה בבי"ח 205 בעיר ג’ין-ג’ואו, ביצע 568 השתלות כליה בשנים האחרונות… המוניטין שלו משך מטופלים מטייוואן, קוריאה ומלזיה".

בעקבות שיחת הטלפון האחרונה, צ’ן עשוי להתקשות להשיג אשרת כניסה לארה"ב, שם חיה בתו. לפי ארגון WOIPFG, בתחילת 2012 הוא נסע לבקר את ביתו ביחד עם אשתו. בכוונת הארגון להעביר את הממצאים שבידיו לידי הגורמים הרלוונטיים בממשלת ארה"ב.

מאז 2011, בטופס הבקשה לאשרת כניסה לארה"ב מס’ DS-160, על מגיש הבקשה לענות על השאלה האם "השתתף בהשתלות איברים כפויות". לרוב, תישלל האשרה ממועמדים אשר ענו בחיוב על שאלה זו.

משרד החוץ של ארה"ב טרם הגיב בנושא.


תעתיק השיחה

קצירת איברים

וואנג לי-ג’ון מצולם כשהוא עורך סיור למפקדי צבא במעבדה שלו בעיר ג’ין-ג’ואו שבמחוז ליאו-נינג, אותה ניהל מחוץ ללשכה לביטחון הציבור שבראשה עמד. על פי הודאה שמסר ב-2006, הוא ניהל אלפי הוצאות להורג והשתלות איברים – באדיבות WOIPFG

חוקר מטעם ארגון WOIPFG מתקשר לצ’ן רונג-שאן, המנהל לשעבר של המחלקה האורולוגית בבי"ח 205 של צבא שחרור העם בעיר ג’ין-ג’ואו, מחוז ליאו-נינג, ב-25 במאי. החוקר מעמיד פנים שהוא משתייך לצוות בין-מחלקתי מיוחד שהוקם לצורך חקירת המקרה של וואנג לי-ג’ון.

צ’ן רונג-שאן: הלו?

חוקר: שלום, האם אני מדבר עם המנהל לשעבר של המחלקה האורולוגית בבי"ח 205, המנהל צ’ן רונג-שאן?

צ’ן: כן, כן, כן, היכן אתה?

חוקר: אני שייך לצוות בין-מחלקתי מיוחד לחקירת התיק של וואנג לי-ג’ון.

צ’ן: או. או… או…

חוקר: כאשר וואנג לי-ג’ון עבד בלשכה לביטחון הציבור בג’ין-ג’ואו, הוא ניהל מרכז מחקר פסיכולוגי במקום, מעין מכון מחקר, והם שיתפו פעולה עם בי"ח 205 בפרויקטים של מחקר מדעי, האם תוכל להסביר קצת בנושא?

צ’ן: ממ…

חוקר: הייתה לו ‘קבוצה להשתלת איברים לאחר הזרקת תרופות’, ובי"ח 205 שימש יחידת עבודה ששיתפה איתו פעולה, אנא הסבר לנו זאת.

צ’ן: אה

חוקר: האם פירוש הדבר ששיתפת פעולה?

צ’ן: באותה תקופה שיתף פעולה… בית החולים של האוניברסיטה הסינית לרפואה (China Medical University Hospital).

חוקר: וואנג לי-ג’ון ציין בפנינו שספקי ההשתלות כללו אנשי פאלון גונג במעצר, האם היה דבר כזה?

צ’ן: כל זה אושר דרך בית המשפט.

חוקר: זה עבר דרך בית המשפט, הלא כן?

צ’ן: כן, נכון.

חוקר: אם כן, תורמי הפאלון גונג העצורים הגיעו מבתי כלא, או ממערכת מחנות העבודה?

צ’ן: אומר לך, כלומר, אני אומר, אל תדבר, אל תשאל אותי על כך עכשיו, אוקיי?

חוקר: משום שבימים אלה אנחנו…

צ’ן: אם אתה רוצה לדבר איתי, פנה קודם למחלקה הפוליטית של בית החולים שלנו, אוקיי?

חוקר: כבר התייעצנו איתם לפני שהתקשרנו אליך.

צ’ן: לא, לא… המחלקה הפוליטית לא התקשרה אלי, לכן אינני יכול, אינני יכול, אוקיי?

חוקר: הם… האם זה מספר הטלפון…

צ’ן: הם צריכים להתקשר אלי, אוקיי?

חוקר: כבר שוחחנו איתם בנושא.

צ’ן: תאמר לאנשי המחלקה הפוליטית שיתקשרו אלי.

חוקר: כבר יצרנו קשר עם המנהל לין במחלקה הפוליטית.

צ’ן: לא, לנו בצבא יש קוד משמעת, יש דברים שאם אנחנו אמורים לדבר עליהם, יש לפנות דרך המחלקה הפוליטית, ולומר לאנשי המחלקה הפוליטית שלנו שיתקשרו אלי.

חוקר: הוא כבר אמר לי לדבר איתך ישירות, אז…

צ’ן רונג-שאן: מנתק את השיחה.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!