סין: ההנהגה תתחלף באוקטובר

עוד לא ברור המועד המדויק לכינוס הקונגרס הלאומי של המפלגה הקומוניסטית הסינית, שבמהלכו ייקבעו המנהיגים החדשים לעשר השנים הקרובות

סין

אחד משערי כיכר טיאננמן בבייג’ינג בשעת שקיעת החמה – צילום: Feng Li/Getty Images

הקונגרס ה-18 של המפלגה הקומוניסטית הסינית (המק"ס) יתקיים באוקטובר, כך על פי העיתון הממלכתי International Communications Magazine שהוא שופר של המפלגה. התאריך המדויק נותר מעורפל, שכן המפלגה אינה מגלה בדרך כלל פרטים על פעולותיה. הקונגרס של המק"ס מתכנס אחת לעשר שנים לבחור את המנהיגים החדשים בתהליך פנימי סודי.

בתחילת חודש אוגוסט פרסמו מספר עיתונים ממלכתיים בסין, בצעד יוצא דופן, מהדורה מיוחדות על הקונגרס הלאומי ה-18. בעבר, נהג המשטר לפרסם מהדורה שכזו רק כשבוע לפני המועד המתוכנן של כינוס הקונגרס. ולפני כשבועיים פרסמה המק"ס רשימה מלאה של הנציגים לקונגרס, אבל לא פירטה את השינויים שיתרחשו בהנהגה הבכירה.

השערוריות ישפיעו על בחירת מנהיגי העתיד

משקיפים משערים שהשערורייה האחרונה בה היו מעורבים בכירים במשטר גרמה לחוסר ודאות בבחירת הרכב ההנהגה העתידית. כזכור, בחודש פברואר השנה נמלט וואנג לי-ג’ון, מי שהיה מפקד המשטרה וסגן ראש העיר צ’ונג-צ’ינג, לקונסוליה האמריקנית בעיר צ’נג-דו. על פי דיווחים שונים, וואנג סיפר לפקידי הקונסוליה על פשעיו של בו שי-לאי, מי שהיה אז ראש העיר והבוס שלו, כולל פרטים על ניסיון הפיכה נגד שי ג’ין-פינג, סגן יו"ר המפלגה הנוכחי ומי שמיועד להפוך למנהיג המפלגה הבא.

כפי שנהוג מדי קיץ, מנהיגי המפלגה התכנסו ברובע הקיט ביי-דאי-הא בעיר צ’ין-הואנג-דאו לדון בנושאים פוליטיים פנימיים. העיתון היפני אסאהי שימבון (Asahi Shimbun) דיווח ב-26 באוגוסט שבמפגש האחרון החליטו המנהיגים לסלק את בו שי-לאי מהמפלגה ולחקור את הקשר שלו לניסיון העריקה של וואנג.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!