יבולים בצפון סין הושמדו על ידי מזיקים

פשיטה של עש על אזור צפון וצפון-מזרח סין שהתחילה באוגוסט כילתה כמעט את כל היבולים. מספר חקלאים שניסו להציל את שדותיהם מתו מהרעלה של חומרי הדברה

סין

יבולים בצפון ובצפון מזרח סין נפגעו מהתפשטות של זחלי עש מאז תחילת אוגוסט – צילום: Wikimedia Commons

הזחל של העש הוא מזיק הידוע בהרגלי האכילה המיוחדים שלו – הוא משמיד את כל מלאי המזון באזור מסוים לפני שהוא ממשיך הלאה לאזור הבא.

"הדור שלישי של זחל העש", נכתב בעיתון Farmers Daily שדיווח על מגיפת העש שתוקפת כבר בפעם השלישית את שדות האורז והתירס באזורים של מונגוליה הפנימית, בפרובינציית הה-ביי, בייג’ינג, טיאן-ג’ין ופרובינציית שאן-שי.

העיתון Northeast News Online תיאר את המגפה שפרצה בפרובינציית ליאו-נינג כחמורה ביותר זה 20 שנה. עד ה-12 באוגוסט הספיקו זחלי העש לכסות כ-1,400 קמ"ר של אדמות חקלאיות. העיר צ’אנג-צ’ון שבפרובינציית ג’ילין, אחת היצרניות הגדולות של דגנים, סבלה גם היא מהתפרצות חריפה של מזיקים. הלשכה לחקלאות של צ’אנג-צ’ון העריכה כי 832 קמ"ר של שדות דגנים הושמדו.

מר טאנג, חקלאי ממחוז נון-גאן, אמר לאפוק טיימס שזחלי העש הופיעו בתחילת אוגוסט. "כעת שדות התירס מלאים בזחלי עש. כל ראש תירס מכוסה ב30-20 זחלים… אם זה יימשך כך, התוצרת השנה תהיה אפס".

מר וואנג, חקלאי מהעיירה וואנג-בן שפרובינציית ג’ילין, סיפר לתחנת הרדיו "קול התקווה" שכל עלי התירס באזורים שבהם הפשיטה חמורה נאכלים במהירות: "היו אזורים שסבלו מפגיעה חמורה. אני חושב שהשדות האלה לא יניבו דבר השנה".

וואנג אמר שבשעה שהחקלאים נתונים במצוקה היו כמה בעלי עסקים שהעלו את מחירי ציוד וחומרי ההדברה. "מסכות שמחירן בעבר היה 10-8 יואן עולות עכשיו 40-30 יואן. המחיר של ציוד לריסוס חומרי הדברה שהיה כמה אלפי יואן עלה כעת ליותר מ-10,000 יואן (כ-1,500 דולר)", הוא אמר.

לפי אתר החדשות Boxun (אתר חדשות עצמאי בשפה הסינית שבסיסו בארה"ב), כמה אלפי חקלאים בפרובינציית ליאו-נינג אושפזו עקב הרעלת חומרי הדברה, לאחר שריססו את שדותיהם. כמה מהם מתו, ועוד כמה במצב קריטי. עוד נכתב כי חקלאי ממחוז פאקו של העיר שן-יאנג – אזור חקלאי גדול בפרובינציית ליאו-נינג – פנה אל רשויות הפרובינציה בבקשה לשלוח מטוסי ריסוס לעזור בהדברת המגיפה. על אף זאת, נאמר לחקלאים מפי רשויות המחוז שעליהם לשלם תחילה, וכי מותם של חקלאים מהרעלה אינו באחריות הרשויות.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!