כלכלת סין חוזרת לעבוד על סטרואידים

באוגוסט הוזרמו לבנקים בסין 344 מיליארד יואן. מאיפה הכסף ולמי הוא הולך?

סין

הבנק המרכזי של סין (PBOC) – צילום: MARK RALSTON / AFP

האבא של הבנקים הסיניים – הבנק המרכזי של סין (PBOC), הקצה בחודש אוגוסט 344 מיליארד יואן לבנקים הסיניים שבפיקוחו. בחודש הקודם (יולי) הוא הזרים לבנקים 84 מיליארד יואן נטו.

הבנק המרכזי מזרים את הכספים לבנקים שמלווים אותם לגורמים שונים, ועוד נחזור בהמשך כדי לדבר איך זה עובד. הוא מזרים את הכספים כי הכלכלה הסינית נמצאת בנתיב המכונה "נחיתה קשה", שמשמעותו שהכלכלה עשויה לצמוח בקצב איטי יותר מהמקובל בשנים האחרונות (אפילו מתחת ל-7%-6.5%). אם היא תצמח בקצב איטי יותר, עלולים להתרחש כמה דברים לא נעימים.

דוגמה אחת לכך היא סקטור הנדל"ן של סין. אם הבנק המרכזי לא יזרים כספים לבנקים שמתחתיו, הבנקים שמתחתיו יפסיקו בשלב מסוים להזרים כספים לחברות הנדל"ן. אם חברות הנדל"ן יפסיקו לקבל מהבנקים מימון שוטף לפעילותן הן יהיו בבעיה, כי רובן אינן רווחיות מספיק כדי לממן את פעילותן (ליהמן ברדרס, בר סטרנס ו-AIG – כמו גם סוכנויות המשכנתאות פאני מיי ופרדי מק – דיווחו שהן רווחיות כל עוד המימון שקיבלו היה זול ומחירי הנדל"ן היו בעליה).

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!